Zakwas Studio - Manuba GDD 2020 - krótki film dokumentalny

Seria krótkich filmów dokumentalnych, opowiadających o szczegółach powstawania kolekcji unikatowych produktów MANUBA GDD 2020.

zdjęcia, montaż, color-grading: Konrad Kulczyński
asystent montażu: Emil Neumann
wystąpili: Agata Nowak, Kamila Niedzwiedzka oraz Dominika Kulczyńska i Mateusz Peringer z Zakwas Studio
kuratorka edycji 2020: Agata Nowak

MANUBA kolekcja GDD, jest krótką serią produktów, która co roku poszerza się o nowe elementy wykonane specjalnie na potrzeby festiwalu. Piąta i wyjątkowa edycja projektu MANUBA to kontynuacja idei odzyskiwania rzemiosł na Pomorzu. W ramach najnowszej kolekcji powstała seria limitowanych produktów, które zostały zainspirowane obecną sytuacją na świecie

Doświadczenie izolacji pokazało, że powinniśmy bardziej zatroszczyć się o własne samopoczucie. Dlatego MANUBA 2020 zachęca do poświęcenia większej uwagi swojemu ciału. Idea ta jest wynikiem współpracy Agaty Nowak, Kamili Niedzwiedzkiej oraz Dominiki Kulczyńskiej i Mateusza Peringera z Zakwas Studio, którzy zostali zaproszeni do stworzenia tegorocznej kolekcji.

To oni zaprojektowali i wykonali wszystkie produkty w pracowniach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Projektanci wykorzystali przy tym swoje umiejętności rzemieślnicze i doświadczenie w pracy z ceramiką i tkaniną.

Efektem ich współpracy jest limitowana kolekcja trzech produktów wpisujących się w nurt selfcare. Każdy z nich został wykonany w 25 egzemplarzach na podstawie ręcznej produkcji, tradycyjnej techniki i naturalnych materiałów.

Więcej informacji: www.manuba.eu